עיצוב מטבח קטן

תוכן עניינים

חללים קטנים מהווים אתגרים גדולים כאשר רוצים לעצב אותם בצורה מותאמת אישית לצרכים או דרישות כאלה ואחרים. כך הדבר גם עם מטבח קטן. מצד אחד – כנראה שזה מה שיש ואת החלל עצמו אי אפשר יהיה להגדיל. מצד שני – בזכות רעיונות חדשניים וחשיבה יצירתית בהחלט אפשר יהיה להצליח לעמוד באתגר ולעצב את המטבח הקטן בצורה טובה, חיובית ונכונה, כזאת שבה המטבח יתקבל פרקטי ופונקציונלי למרות החלל הקטן שבו. עם קצת רצון טוב וקבלת רעיונות מאנשי מקצוע גם המטבח הקטן יהיה מתאים למי שמתגורר בדירה ועושה בו שימוש והחלל הקטן יספיק לכל מה שצריך. לפעמים לא צריך להיבהל מחלל קטן או מצומצם, שכן בסופו של דבר יתברר שאפשר להכיל בתוכו את כל מה שצריך.

 

האתגר של עיצוב מטבח קטן

כאשר מבינים שעומדים לעצב מטבח קטן יחסית עולה החשש שלא יהיה מספיק מקום בשביל מכשירי החשמל או שמשטח השיש יהיה קטן מאד בעצמו. יחד עם זאת, יש כיום לא מעט טריקים בעולם עיצוב הפנים שבזכותם אפשר ליצור אשליה שהמטבח גדול יותר ממה שהוא באמת ובעזרת סידור נבון וחכם אפשר להסתדר גם עם כל מכשירי החשמל או הציוד שהמטבח צריך להכיל. אחד הרעיונות שיכולים להתאים במצב כזה הוא בחירה של צבע שולט. עיצוב מטבח ירוק למשל יכול להסית את המחשבה מעצם היותו קטן וכך מתרכזים פשוט במה שיש או בצבע הייחודי. חשוב לשים לב לנפח האחסון בארונות או האם יש אפשרות לתוספת מדפים בגובה, מה שיאפשר למי שמתגורר בבית לנצל עוד קצת מהחלל הקטן אמנם, אבל חלל שימושי וחשוב.

 

לעבוד עם אנשי מקצוע ולהצליח בכל אתגר

ברגע שפונים לעזרתם של אנשי מקצוע מעולם עיצוב הפנים, כאלה שיש להם גם ניסיון וידע בעיצוב מטבחים אפשר להיות בטוחים שהם יוכלו להציע שלל רעיונות לעיצוב נכון ומושכל של המטבח, קטן ככל שהוא יהיה. אפשרות נוספת היא התבוננות והתרשמות בקטלוגים של מטבחים שגם הם יהיו מלאי רעיונות טובים, יעילים ופונקציונליים גם למטבחים קטנים. לא צריך להמציא את הגלגל ומה שצריך זה רעיון אחד או שניים שהם יכולים להיות אלה שיעשו את ההבדל ובזכותם המטבח כולו יהיה נוח לשימוש למרות החלל הקטן שבו הוא נמצא. כאשר בוחרים לעבוד מלכתחילה עם אנשי מקצוע אפשר להיות בטוחים שהם יהיו מנוסים גם באתגר שכזה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: