ריצוף טרצו מהו?

תוכן עניינים

אם אתם נמצאים בתהליך של שיפוץ, בניה או חידוש הבית,  הפעם בחרנו לספר לכם כל מה שצריך וכדאי לדעת על ריצוף טרצו. בשורות הבאות נענה על שאלות כמו מה זה בכלל הריצוף הזה, עם אילו סגנונות הוא יכול להשתלב בצורה הרמונית, על מה חשוב להקפיד בהיבט של תחזוקה ואיך הופכים את הריצוף שעד לפני מספר שנים זכה למוניטין יחסית שלילי בשל המראה המיושן שלו, לדבר הבא.

 

טרצו – קצת מעבר…

אם עד לפני מספר שנים היינו רואים איך מעצבים ואדריכלים משלבים ריצוף טרצו במיוחד בפרויקטים שעוברים שחזור, או שימור כמו למשל מתחמים ואזורים מבוקשים בתל אביב, היום, גם בבתים המעוצבים בסגנונות מודרניים וכפריים, בוחרים בריצוף הטרצו. בשונה מריצופים אחרים כמו בטון מוחלק או מיקרוטופינג, ריצוף זה חייב להיבחר בקפידה רבה עם מתן תשומת לב לצבעים ספיציפיים ומידוד מדויק, תוך התאמה לסגנון העיצובי של הבית שלנו. הכל בעצם תלוי באילו שילובי צבעים אנחנו בוחרים ואיך הריצוף משתלב בחלל. את הריצוף ניתן לשלב במה שנקרא ”נגיעות נגיעות של צבע“, בדמקה בסגנון ”שחורה לבן“ או בפיתוחים וגימורים מיוחדים.

 

מה המשמעות של השם טרצו?

טרצו זה בעצם שם כולל לאריחים המיוצרים משילוב של כמה חומרי גלם ביניהם חצץ ובטון אותם מעשירים בצבעים שונים. המקור של השם טרצו מגיע מעיירה איטלקית בדיוק באותו שם, שם עושים באריחים באופן בולט ומשווקים אותם לרחבי העולם. לאחר שמיישמים את האריחים, צריך להמתין כמה חודשים, עד שהם מתייבשים לגמרי ואז המלחים יוצאת החוצה. בשלב הסופי הם עוברים ליטוש לפי בחירת הלקוח – מט או מבריק.

 

מהם היתרונות הבולטים בטרצו?

  1. חוזק ועמידות – ריצוף הנחשב לחזק יותר בהשוואה לקרמיקה למשל. הסיבה לכך היא משום שמבצעים את תהליך הריצוף, בשילוב של טיט מהשכבה התחתונה. הבלטות עבות יותר וחזקות. הן מצליחות לעמוד הן בפני שברים והן בפניי לחצים.
  2. תחזוקה קלה- קל מאוד לנקות את אריחי הטרצו. לא נדרש שום דבר מיוחד.
  3. ידידותי לסביבה- בשונה מסוגי ריצוף אחרים, תהליך הייצור של הטרצו ידידותי לסביבה, שכן לוקחים שאריות ממחצבות וגורסים אותן.
  4. מגוון – ניתן לבחור את האריחים במגוון של סגנונות, צבעים וגדלים, כמו גם את סוג הליטוש שמתאים לכם.

 

שבוחרים חברה או מתקין, יש לשים לב שהריצוף נעשו תוך מקסימום שבוע מהרגע שהמרצפות מתקבלות מהמפעל, כי עליהן לשמור על לחות מסויימת, אחרת הן לא נאחזות כמו שצריך בתשתית.

לסיכום, אריחי טרצו מהווים בחירה ייחודית, מדליקה ומגניבה, עבור מי שבוחר לשפץ, לחדש או לבנות בית. כעת כל מה שנותר לכם למעשה לעשות הוא בעצם לבחור את האריחים שמתאימים לכם ולסגנון המועדף אליכם, לבחור חברה או קבלן מבצע ופשוט להתמכר ליופי הזה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: