שלגונים

תוכן עניינים

אפשר להגיד שסוגים שונים של שלגונים הם המרענן הרשמי כאן בישראל, בהיותה מדינה שרוב ימי השנה מאד חם ולח בה. כל דרך תהיה טובה לצורך צינון וריענון של הגוף ואין ספק שהשלגונים הם דרך מצוינת להתקרר מעט ולקרר את הגוף גם מבפנים. כיום יש אינספור סוגים של שלגונים וכל אחד, ללא קשר לגיל או להעדפות הקולינריות שלו יוכל למצוא ולבחור את מה שייתן לו להרגיש טוב באמצע יום של חום ולחות. מדי קיץ אפשר להתוודע לעוד ועוד סוגים נוספים של גלידות ושלגונים ואין ספק שיש הרבה מאמץ מחשבתי מצדם של אלה שעוסקים בטכנולוגיה של מזון ופיתוח מוצרים חדשים. חשוב מאד לקחת בחשבון שיש סוגים שלא נחשבים מוצרים עונתיים אלא הם אהובים ונאכלים לאורך השנה כולה, כלומר גם במהלך החורף.

 

אילו סוגים שונים של שלגונים אפשר למצוא כיום?

כאשר מדברים על שלגונים אפשר לחשוב על כמה וכמה סוגים שנחשבים ליותר או פחות פופולריים. ברוב המקרים יהיה מדובר על מיץ קפוא או על תערובת קפואה של כמה טעמים. שלגוני mojo למשל עשויים מפירות טריים ואיכותיים שנסחט מהם המיץ ונשארו גם חתיכות של פרי טרי כחלק מהתערובת של השלגון. אין ספק ששלגונים אלה מהווים אלטרנטיבה מצוינת אל מול מגוון רחב של שלגונים שעשויים ממיץ שלא נסחט מהפרי ובעצם מדובר בתרכיז שעלול להיות עתיר סוכר ו/או צבעי מאכל לא בריאים. כאשר רוצים ליהנות משלגון יש גם את השיקול של הטעם הקפוא והמרענן אך אין זה אומר שחייבים לבחור בממתק, על כל המשתמע מכך. אפשר בהחלט לבחור בשלגון שיהיה עשוי מרכיבים טבעיים בעלי ערך תזונתי גבוה. כך לא מתפשרים על שיקולים בריאותיים רק כי מתחשק להתרענן עם שלגון באמצע יום חם ולח.

 

איך מיוצרים השלגונים כיום?

באופן כללי וגורף אפשר לומר שהשלגונים הם בעצם מיץ קפוא במגוון רחב מאד של טעמים. כאשר בוחנים מקרוב את הסוגים השונים חשוב לשים לב לאופן הייצור של השלגונים אשר מבוססים על פירות טריים. כדאי לעשות את זה הן על מנת לזהות את שילובי הפירות שיהיו טעימים וגם יספקו את הטעמים האהובים והן על מנת להבין שתהליך הייצור וההקפאה עושה חסד עם המיץ שנסחט וכך השלגון מהווה אלטרנטיבה בריאה מאד ששומרת על הערכים התזונתיים החיוביים של הפירות. מכאן ששלגונים אלה יהיו הרבה יותר עדיפים על פני כל סוג אחר של ממתק קפוא – שלגון או גלידה כאחד. מכיוון שממילא יש מבחר כל כך גדול של ממתקים קפואים הרי שכל אחד שמעוניין בריענון הקפוא הזה יוכל לעשות את השיקולים שלו ולבחור את מה שיהיה הכי נכון ומתאים עבורו בכל רגע שבו הוא מרגיש שהוא רוצה לקרר מעט את הגוף.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: