איך לבחור בית דפוס

תוכן עניינים

אם יש לכם צורך בעבודות הדפסה מסוגים שונים כדאי לכם לבחור בית דפוס שייתן לכם מענה המתאים לצורך שלכם. ננסה כאן לעזור לכם לבחור את בית הדפוס המושלם עבורכם.

 

איזה מוצרים יש בבתי דפוס?

בתי דפוס מדפיסים מוצרים שונים כמו הזמנות לאירועים, עלונים, כרטיסי ביקור, מוצרי נייר ממותגים של העסק ועוד. ישנם בתי דפוס רבים שמדפיסים בעיקר על נייר וישנם כיום בתי דפוס מיוחדים שמדפיסים גם על חומרים אחרים באמצעות מדפסות תלת ממד או מדפסות ייעודיות להדפסה על חולצות, כוסות וכן הלאה. בתי דפוס להדפסת ספרים עובדים לרוב בנפרד מבתי דפוס אחרים. ישנם בתי דפוס שמציעים שירותים אול אראונד ויוכלו בנוסף להדפסה בפועל גם לעצב עבורכם את המוצר להדפסה, לשלוח אותו לנמענים ועוד שירותים מקיפים.

 

איך בוחרים את בית הדפוס המתאים עבורי?

בסקר השוק שתעשו לפני שתבחרו עם איזה בית דפוס לעבוד, כדאי לבדוק אם בית העסק שאתם מתעניינים בו יכול לספק את העבודה הספציפית שאתם צריכים. כפי שציינו למעלה לא כל בתי הדפוס מעניקים את כל השירותים. שווה לבדוק באיזו טכנולוגיה משתמשים בבית הדפוס כדי לדעת כמה מהר תקבלו את המוצר הסופי ובאיזו איכות. תוכלו לבקש לראות דוגמאות של מוצרים הדומים למוצר שתרצו להדפיס או לצפות בקטלוג כללי של מוצרים שבית הדפוס הוציא בעבר. כמובן שגם עניין המחיר משפיע, לכן כבר בתחילת התהליך בקשו לקבל הצעת מחיר מסודרת והגדרה של זמני האספקה של כל שלב. כמו בכל תחום כדאי לעבוד עם המלצות של מכרים ואם אין כאלו אתם יכולים לחפש ביקורות ברשת על בית העסק שבו אתם מתעניינים. חשוב מאד שיהיה בית דפוס שעומד בזמנים ומפיק מוצרים איכותיים.

שימו דגש גם על הדברים הבאים:

  1. סוג ההדפסה שאתם צריכים – יש כל מיני סוגים של הדפסות כמו למשל הדפסות עבור אמנים, הדפסות עבור אירועים פרטיים כמו יום הולדת או בר מצווה, הדפסות עבור אירועים עסקיים כמו השקות וכנסים וכיוצא בזה. חשוב לבחור את בית העסק בהתאם לסוג ההדפסה שלה אתם זקוקים.
  2. זמינות – את רוב ההדפסות אנחנו צריכים למועד מסוים ולכן לפני שאתם בוחרים ספק, כדאי לוודא שהוא אכן יכול לספק לכם את המוצרים השונים במועד הרצוי.
  3. שירות שליחויות – אם אתם רוצים לחסוך זמן יקר, תוכלו כמובן לבדוק לגבי מקום המספק שירות משלוחים וכך תוכלו לייעל את התהליך.
  4. מחיר – השוו מחירים בין כמה בתי דפוס וקבלו החלטה. זכרו כי מחיר נמוך לאו דווקא ישתלם לכם בהיבט של איכות ההדפסה והמקצועיות שלה. המחיר צריך להיות איפה שהוא באמצע.
  5. המלצות- תוכלו לבדוק לגבי המלצות רלונטיות ולשאול אנשים שאתם מכירים לפני שאתם בוחרים בית דפוס.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: