מנעול חכם לבית – יתרונות מול חסרונות

תוכן עניינים

אם מסתכלים על בניית בתים לאורך השנים, ניתן לזהות בצורה חד משמעית כי מאז ועד היום, תמיד בוצעו מאמצים גדולים לפיתוח טכנולוגיות ודברים חדשים אשר קשורים לבנייה של בית, או שיפוץ של בית קיים לחלוטין. מאז ומתמיד, המטרה בנושא הייתה זהה – לייצר חידושים שיהפכו את הבית לנוח, נגיש, וחכם יותר עבור מי שחיי באותם בתים. אחד החידושים שמביאים לידי ביטוי את כל מה שדיברנו עליו, חידוש שיכול להפוך את הבית שלכם לנגיש וטכנולוגי הרבה יותר, זה התקנה של מנעול חכם. מנעולים חכמים, הפכו בשנים האחרונות להיות טרנדיים מאוד בעולמות הבניה. בשורות הקרובות, ננסה להבין מה זה בדיוק מנעול חכם, ומה הם היתרונות והחסרונות של המנעולים החכמים.

בתור התחלה – מה זה מנעול חכם?

מנעול חכם, הוא מנעול אשר עושה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות מאוד, אשר מאפשרות לבצע נעילה ופתיחה של דלת הבית ללא שימוש במפתח. פתיחת הדלת, מתבצעת על ידי מפתח ייעודי לפתיחת הדלת, או לחלופין בעזרת הטלפון החכם, אשר מבצע אימות מול הרכיבים השונים שנמצאים במנעול החכם. כיום, יש כמה וכמה סוגים שונים של מנעולים חכמים, והמשותף לכל האחרונים זה העובדה שבאף מנעול חכם לא צריך לשאת יותר מפתח פיזי. שווה לבדוק מול מנעולן בתל אביב לגבי התקנה של מנעולים חכמים כאלה.

מה הם היתרונות השונים של מנעולים חכמים?

 • נוחות
 • אין צורך לשאת מפתח
 • רמת בטיחות גבוהה מאוד
 • קשה מאוד לפריצה
 • ניתן לגבות את יכולת פתיחת הדלת

מה הם החסרונות השונים של מנעולים חכמים

 • עלות גבוהה
 • יש להחליף בטריות וסוללות לעתים קרובות מאוד
 • עדיין ניתן לפרוץ גם כאשר מדובר על מנעול חכם

סוגים של מנעולים חכמים שכדאי להכיר

קיימים שלושה סוגים עיקריים של מנעולים חכמים

 1. מנעול ביומטרי המופעל דרך טביעת האצבע שלנו. המנעול מופעל על ידי מערכת הנקראית אנטר והוא מאפשר לנו לשים את כל המפתחות בצד. הוא מאפשר גם פתיחה באמצעות שלט או באמצעות קוד. ניתן לשלוט במנעול גם מרחוק באמצעות אפליקציה.
 2. מנעול הפועל באמצעות קוד – מנעול זה משווק על ידי חברת רב בריח ובאמצעותו כל מה שצריך לעשות הוא לבחור קוד כניסה ולהעביר כרטיס הפועל בטכנולוגיית ניתן להוסיף מגוון של קודים. המערכת פועלת באמצעות חשמל, ללא צורך בסוללות ולכן הדלת נפתחת במהירות גבוהה.
 3. מנעול אלחוטי המשווק על ידי חברת מולטילוק ופועל באמצעות מנגנון ייחודי אלחוטי.

כמובן, שלכל מנעול יש את היתרונות אל מול החסרונות שלו וזה משהו ששווה להתייעץ איתו עם מנעולן מקצועי שידע להתאים עבורכם את המנעול המתאים, לפי הצרכים שלכם, לפי גיל הילדים וכמובן לפי התקציב העומד ברשותכם. חשוב לפנות למנעולן עם שם ומוניטין בתחום.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: