צ'קליסט לחיים

תוכן עניינים

עצרתם פעם לרגע וניסיתם לשאול את עצמכם מה אתם רוצים מהחיים שלכם? עשיתם לעצמכם רשימת מטרות, חלומות או דברים שאתם רוצים לעשות אחרת? עשיתם פעם צ'קליסט לחיים? החיים הם יותר מעבודה, יותר מגידול וחינוך הילדים, יותר מהשגרה שכולנו חיים אותה יום יום, שעה שעה, דקה דקה. רגע לפני שהשנה נגמרת ושנה חדשה מתחילה לה, זה הזמן לעשות סטופ ורגע לעצור, להבין מה היינו רוצים לשנה הקרובה, לחמש השנים הקרובות, מה אפשר לשנות ואיך…

 

החלום הישראלי או החלום האמריקאי

זה נכון מאוד שישראלים רבים חולמים לקנות נכס משלהם. חלק חולמים לקחת חלק מתהליך הכולל תכנון בית פרטי, אחרים מוכנים להסתפק בדירה קטנה בעיר ויש כאלה שפשוט חוסכים שנים על גבי שנים כדי שהם יוכלו לקחת משכנתא. והשאלה היא האם זה באמת מה שאנחנו מאחלים לעצמנו? יכול מאוד להיות שכן, אבל יכול להיות שגם לא. באירופה משפחות שלמות חיות שנים על גבי שנים בשכירות ויש מי שבוחר לרכוש דירה להשקעה ולא למגורים. אז לפני שמקבלים החלטה חשובה כל כך, המערבת המון כסף, זה הזמן לחשוב מה אתם רוצים ועל מה אתם חולמים.

 

חוויות חוויות ועוד חוויות

אחת השאלות שעולות פעם אחר פעם בכל מיני הקשרים היא מהו אושר. אז הדעות חלוקות לכאן ולכאן, יש את הפרשנות של הפסיכולוגיה החיובית, אלא מול הוגי דעה כמו הדלאי לאמה וחכמים אחרים. אז הרעיון הוא לשאול את עצמכם, מה עושה אתכם מאושרים? מה עושה לכם טוב? מה מניע אתכם? מה נותן לכם אנרגיה? התשובות הללו הן האושר שלכם. אל תוותרו בשום אופן על הדברים שאתם רוצים או אוהבים לעשות, אל תוותרו על התשוקות שלכם.

 

תלכו עם הרגש עד הסוף ותגשימו את עצמכם ואת החלומות שלכם. גם אם מגדלים ילדים קטנים, גם אם העבודה שוחקת, גם אם יש תקופות קשות, זה לא אומר שאנחנו צריכים לוותר על עצמנו. הרי לא סתם אומרים ”שהחיים עוברים מהר“ וש“צריך לנצל את הזמן עד תום“ וכי ”יום שעובר אינו חוזר“. לא סתם. אז אם תמיד חלמתם לעשות קורס צלילה, אם לטוס במטוס פרטי זה משהו שתמיד חשבתם עליו, אם אתם רוצים להיות הורים ולא מוצאים זוגיות, אפשר לעשות את הדברים האלה, גם אם זה נראה קצת קשה.

 

קחו דף לבן

כדי לעשות לעצמכם סדר בראש, במחשבות באנרגיות, שווה רגע לעצור, לקחת דף לבן ולשאול את עצמכם מה אתם רוצים לשנה הבאה או לחמש השנים הבאות. תוכלו לשאול את עצמכם כמה שאלות חשובות ולענות עליהן.

  • האם טוב לכם בעבודה? אם כן אז נפלא ואם לא תשאלו את עצמכם האם זה משהו שאתם רוצים לשנות ואם כן אז איך אפשר לשנות את זה… ניתן גם לכתוב כמה אפשרויות ולא להתקבע על פתרון אחד.
  • האם טוב לכם בבית, בזוגיות, במשפחה? אם כן אז נפלא וגם אפילו אפשר לחזק את זה עם דברים נוספים ואם לא, אז שוב, איך תוכלו לשנות את זה? מה תוכלו לעשות כדי שהדברים יהיו טוביום יותר.
  • מה אתם ממש רוצים שאין לכם ולא הצלחתם להשיג? איזו חוויה הייתם רוצים לממש?

 

ועוד כמה דברים קטנים לחיים בריאים ומאושרים

  • בכל הטירוף נסו לפנות זמן שהוא רק שלכם. זמן נקי. עשו בו מה שאתם אוהבים, גם אם אתם אוהבים להיות בבית זה בסדר.
  • הקיפו עצמכם באנשים חיוביים ואופטימיים.
  • אכלו בריא והקפידו על פעילות גופנית שעושה לכם נעים וטוב על הגוף ועל הנשמה.
  • לפחות אחת לחודש, פנקו את עצמכם במשהו כייפי.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: