קיר מסך לבית מעוצב ופרקטי

תוכן עניינים

בעלי בתים רבים תוהים לגבי ההבדלים בין קיר מסך לקיר חלון. ההגדרה הכללית ביותר של מערכת קיר מסך היא חיפוי חיצוני של בניין, שבו הקירות החיצוניים אינם מבניים. הקיר עשוי להיות מורכב מלבנים, אלומיניום, זכוכית, או כל חומר אחר. לרוב מדובר בשילוב של כמה חומרי גלם שהמטרה שלהם היא ליצור מעטפת חיצונית ייחודית, חזקה, עמידה לאורך השנים המייצרת בתוך המבנה נוחות תרמית מצד אחד, מפחיתה את הסיכוי לבעיות של איטום, הן בטווח הרחוק והן בטווח הקצר. בנוסף, מעטפת מהסוג הזה משיגה למבנה מראה ייחודי, מודרני ושיקי, ככה שהיא מתאימה למגוון וסוגים שונים של מבנים.

מערכות קיר מסך מתקדמות

קיימים פרויקטים ויישומים שונים מאוד כאשר מערכת אחת מועדפת על פני האחרת, אבל לפעמים הן ניתנות להחלפה. בביצוע עבודות בגובה, יש לקחת בחשבון שיקולים רבים ושונים, ורק לאחר הבנה מלאה של מטרות הפרויקט וכוונת התכנון, ניתן להחליט איזו מערכת מתאימה ביותר לפרויקט מסוים. מאמר זה מתמקד בקיר מסך בהתייחסות לזכוכית ומספק סקירה בסיסית של מערכות אלו.

פתרונות

מכיוון שנושא זה עולה לעתים קרובות בתהליך תכנון בית, חשוב להבין את המשמעות המלאה של בניית קיר מסך, ולוודא שקבלן ביצוע מספק עבודות בגובה במערכת שלמה, עם מודעות ברמה גבוהה לגבי קיר המסך, כך שבעלי הבתים יהיו מעודכנים בפרויקט שלהם.

קיר זכוכית

קיר מסך מתחבר לחלק החיצוני של לוחות הרצפה, ומתפקד כ"וילון" שתלוי ממש על המבנה, ולכן אינו נושא עומס. קיר זה מצופה בפאנל מורכב מיחידות טרומיות שבנויות בסביבה מבוקרת, ונשלחות לשטח מוכנות לעיגון בלוחות הרצפה.

מערכות קירות מסך מגיעות בעומקים סטנדרטיים וניתן להעמיק אותן בהתאם ליכולות היצרן. מערכות עמוקות מספקות תמיכה משופרת ללא צורך בחיזוק פלדה. מערכות קירות מסך מזכוכית הן הבחירה האידיאלית בקרב בעלי בתים רבים, עם אפשרות התקנה בכל גובה רצוי.

יציבות

קיר מסך מספק חוזק מבני מעולה. כל המערכת "ננעלת" ומספקת הגנה מצוינת מפני עומסי רוח גבוהים ופגעי מזג אוויר.

בשל החוזק המבני הגדול, קיר כזה יכול להתמודד עם גדלי זכוכית גדולים. מכיוון שקיר כזה מחובר מהחלק החיצוני של הבניין, בדרך כלל נדרשים להתקנה מנופים קטנים ומעליות שטח, לרוב על ידי המתקין. ניתן להניף פנלים מהקרקע או מהרצפה עליה יותקנו.

סיבות בעד

יש סיבות רבות פרטניות לבחירת מערכת קיר כזו, והברורה ביותר היא האפשרות לייצר אסתטיקה מסוימת. מכיוון שקיר כזה מחובר ללוח החיצוני של הבית, ניתן להשיג "וילון" רציף של זכוכית על החזית החיצונית.

סיבה נוספת לבחירת קיר זה היא שניתן לשלוט באיכות בקצב הצלחה גבוה מאוד, מכיוון שהפנלים בנויים בסביבה מבוקרת. קבלן בנייה שמתמחה בעבודות בגובה בודק כל פאנל כדי לוודא שהוא עומד בסטנדרטים המפורטים ברשימת בדיקה נרחבת שפותחה על מנת לספק בקרת איכות עקבית.

יתרון כלכלי

קיר מסך עמיד ביותר ואינו דורש תחזוקה לטווח הארוך. בהשוואה לפתרונות חיפוי חיצוניים אחרים, מדובר בבחירה אקונומית, איכותית שמשרתת אותנו נאמנה לטווח הרחוק. מכיוון שמערכות אלו מיוצרות בסביבה מבוקרת, נדרשות פחות שעות עבודה בשטח, מה שמסייע להשגת לוחות זמנים מחמירים.

החיסכון הכרוך ביעילות העבודה המוקדמת ובשטח מפיג לעתים קרובות חששות תקציביים בכל הנוגע להערכת העלות של קיר כזה בהשוואה למערכות אחרות.

לסיכום, קיר מסך נחשב היום לאופציה הטובה ביותר בהיבט של בחירת חיפוי חיצוני מותאם הן בהיבט העיצובי והן בהיבט הפונקציונלי.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: