איך מתבצעת השתלת שיניים?

תוכן עניינים

השתלת שיניים הפכה בשנים האחרונות להיות תחום מוביל אשר נותן מענה לאנשים רבים שסובלים מפערים כאלה או אחרים בבריאות חלל הפה. אולם, ההשתלה של השיניים, היא השתלה קשה מאוד, אשר דורשת רמות גבוהות של מיומנות ושל מקצועיות, כאלה שלא קל להשיג. בשורות הבאות, תוכלו למצוא מידע רלוונטי אשר נוגע לתחום השתלים בשיניים, כיצד מבצעים השתלת שיניים, ומה הם הדגשים השונים אותם כדאי לנו לקחת בחשבון טרם מעבר השתלת השיניים.

השתלת שיניים – אחת המהפכות הגדולות בתחום רפואת השיניים

השיניים שלנו מתמודדות יום יום עם דברים לא קלים בגלל, זאת כאשר אחד האתגרים הגדולים שמשפיעים על בריאות חלל הפה שלנו בצורה הגבוהה ביותר, זה לעיסת המזון, דבר שמשפיע רבות על בריאות השיניים שלנו. לאורך השניים, הפגיעה שעשויה להתרחש כנגד השיניים היא פגיעה גדולה מאוד, דבר אשר דורש מאיתנו מעבר של הליכים רפואיים רבים בתחום רפואת השיניים, זאת לדוגמת הרמת סינוס והשתלת עצם. כדי למנוע נשירה או איבוד של שיניים בחלל הפה שלנו, השתלת שיניים מהווה את אחד מהטיפולים הפופולאריים ביותר לשם כך.

כיצד היא מתבצעת בפועל?

השתלים הדנטליים, הם שתלים אשר נכנסים לתוך עצם הלסת שלנו בעצמה, זאת כאשר הם נכנסים בסוג של הברגה, שנועדה לחבר את השתל לשורש עצמו. במרב המקרים, רופא השיניים עשוי להבריג את השתל הדנטלי, או מספר השתלים לתוך עצם הלסת שלנו עצמה, ולאחר שההברגה בוצעה בהצלחה, רופא השיניים אמור לכסות את השתל הדנטלי זאת באמצעות רקמת חניכיים. לאחר חלוף מספר חודשים ממועד הטיפול המקורי, רופא השיניים אמור להרכיב בסיס חדש אשר יהווה בסיס למבנה השן עצמה. כך למעשה, הטיפול מתפרש על מספר חודשים, זאת כאשר פרקי ההמתנה הם קשים.

חשוב להבין, כי ביצוע השתלת שיניים אינו עוד תהליך פשוט ולכן אין להקל בכך ראש ויש לבחור רופא שיניים מקצועי, יסודי, המתמחה בסוג טיפול זה באופן ספיציפי. מה שתוכלו לעשות על מנת לבחור את הרופא המתאים ביותר עבורכם הוא לדבר עם אנשים שאתם מכירים, לשאול האם גם הם ביצעו השתלת שיניים או פרוצדורה רפואית דומה ולפיכך לנסות לבחור את המרפאה בה תעברו את הטיפול. יש חשיבות לבחירת רופא שיניים שזו ההתמחות שלו, לכן כדאי לברר היכן למד, מה מאפיין את הידע והניסיון שלו, לבחור איש מקצוע שאתם סומכים עליו, מרגישים שאתם בידיים טובות, יכולים לשאול את כל השאלות שעולות לכם ובטוחים כי התהליך יעבור כמו שצריך. בדקו כל מה שקשור להחלמה של התהליך, שלביו השונים, איך זה יגביל אתכם בהתחלה, מה יהיה עליכם לעשות בזמן ההחלמה וכל מה שיעזור לכם להבין את הטיפול יותר לעומק תוכלו לברר עוד על הנושא ברשת האינטרנט לקרוא על התהליך בצורה מעמיקה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: