טיפול שורש

תוכן עניינים

השיניים הן מערכת שלמה של איברים ורקמות ולכל אחד יש את התפקיד החשוב שלו בשמירה על הבריאות של השן כולה. כאשר מדברים על שורש השן או על טיפול שורש הרי שהכוונה היא למי שקורה בתוך החניכיים פנימה, ולמרות שלאדם הממוצע אין גישה לשורש השן – עדיין יש חשיבות גבוהה מאד לשים לב לכל מה שקורה שם, שכן יש לשורש השפעה על הצמיחה התקינה של השן ועל העמידה שלה במקום. צחצוח שיניים נכון ותקין ישפיע גם על השורש ועל החניכיים שמסביב לשן וכך לא יתפתחו שום מחלות או דלקת שיביאו איתן חוסר נעימות, כאבים או סכנה לבריאות השיניים. טיפול שורש, כשמו כן הוא, הוא טיפול שבו צריך רופא השיניים לחשוף חלק מהחניכיים על מנת לקבל גישה לשורש ולנקות משם חיידקים שהצטברו בשל הזנחה.

 

מה התהליך של ביצוע טיפול שורש?

גם טיפול סבוך או מורכב כמו טיפול שורש מתחיל בבדיקה שגרתית תקופתית אצל רופא שיניים. כדאי ונוח לקבוע תור אצל רופא שיניים שהמרפאה שלו ממוקמת בסמיכות למקום המגורים וכך קל להגיע ולהקפיד על ההגעה אחת לכמה חודשים. במידה והרופא יקבל החלטה שצריך לבצע טיפול שורש יתכן ויהיו לכך סימנים מקדימים כמו כאבים בעת צחצוח השיניים, שיניים עכורות או מוכתמות או כל בעיה אחרת אשר בגינה ייתכן שגם המטופל יידע שיש בעיה של ממש בשן שלו. ד"ר זליג רופא שיניים בירושלים למשל, הוא רופא שיניים בעל מרפאה רב תחומית שבה מוצעים טיפולים שונים שקשורים גם לשיניים וגם לחלל הפה, כך שהמטופלים לא צריכים לכתת רגליהם ממקום למקום או ממרפאה למרפאה. כאשר השיניים לא נראות יפה הרופא כבר יכול לדעת לבד האם ייתכן והבעיה היא צורך בטיפול שורש והוא יבצע גם בדיקה יסודית וגם צילומים על פי הצורך על מנת לאשר שאכן זה מה שדרוש.

 

החשיבות של ביצוע טיפול בזמן הנכון

אין זה מומלץ להמתין כאשר חשים כל כאב או חוסר נוחות שנובעים מהשיניים. אם מדובר בטיפול שורש שצריך לעבור הרי שכל יום שהטיפול נדחה ולא מתבצע עלול לגרום להחמרת המצב ולהצטברות של עוד ועוד חיידקים. חשוב מאד להבין שהשורש משפיע על הבריאות של השן כולה ולכן אם השורש לא בריא הרי שזה יכול לגרום גם לחולי של השן עצמה. כאשר השן מתחילה להיראות לא טוב מהר מאד המצב שלה עלול להחמיר ולכן מומלץ להגיע לרופא שיניים לפחות אחת לשנה לבדיקה שגרתית יסודית ולהגיע לפני כן אם מרגישים כאבים או חוסר נוחות. לא מומלץ להתעכב או לנסות להבין לבד מה קרה, שכן זה בדיוק מה שיגרום למצב להחמיר וליותר חיידקים להצטבר בשורש השן עם הזמן.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: