סל שיקום

תוכן עניינים

סל שיקום הוא מה שמציעים גופי המדינה השונים עבור אנשים שעברו טראומות כאלה ואחרות או שהם מוגדרים כמתמודדי נפש. אנשים אלה צריכים כל סיוע ותמיכה שיוכלו לקבל על מנת שיוכלו לשקם את שגרת היומיום שלהם ולקיים חיים נורמליים ותקינים. סל השיקול ניתן באופן אישי לכל אחד ואחת על פי המצב האישי שלהם, המצב הבריאותי והמשפחתי, אופי התמיכה או המעטפת המשפחתית שלהם וכמובן כדי לוודא שאכן המענה שיינתן יהיה כזה שיעזור להם, יעצים אותם ויסייע להם לשנות את החיים שלהם מן הקצה אל הקצה. יש הרבה תקווה לאנשים אלה ואין סיבה שהם יוותרו על החיים שלהם למרות טראומה קשה שעברו או מקרה שקשה להתגבר עליו.

 

החשיבות של סל שיקום ומה הוא כולל

כאמור, הדבר החשוב ביותר שצריך לדעת על סל שיקום הוא ההתאמה האישית שלו לכל מתמודד נפש באופן אישי על מנת שאכן המענה יהיה הולם ותואם לנסיבות האישיות של כל אחד. מערכי השיקום כוללים מעבר להוסטלים, שיחות ייעוץ, טיפול ותמיכה, קצבאות מותאמות אישית וליווי למציאת תעסוקה או פרנסה. באתר האינטרנט guy.org.il אפשר למצוא לא מעט מידע על מערך ההוסטלים והפנימיות ואופן ההתאמה שלהם למתמודדי נפש מסוימים. מערך הטיפול והתמיכה ההדוק נועד כדי לוודא שאנשים אלה מצליחים למצוא את דרכם לנהל שגרת חיים רגילה ונורמלית ככל האפשר ולסייע להם להיטמע בתוך החברה הכללית. אנשים אלה יכולים להוות חלק בלתי נפרד מהציבור הרחב ואין סיבה שלא לאפשר להם את זה. בעזרת התאמה אישית של סל השיקום כל אדם ימצא את הדרך הנכונה והמתאימה ביותר עבורו ליצור מסלול חיים שמתאים לו בדיוק.

 

מתן תשומת הלב הנדרשים למתמודדי הנפש

כל מי שמוגדר בתור מתמודד נפש חייב לקבל תשומת לב אישית וייחודית על פי המצב שלו או על פי המקרה שקרה לו. כל אדם מגיב אחרת לכל מקרה שקרה וכמובן שיש חשיבות לגיל של אותו אדם. המדינה מבינה את הצורך שיש לאנשים אלה ואת היחס שחייבים לתת להם על מנת שהם יעבדו את המקרה שקרה להם ויצליחו להתגבר עליו. בהרבה מאד מקרים מדובר באנשים צעירים שבהחלט יכולים להמשיך הלאה בחיים שלהם ולכן חשוב לאפשר להם את זה. ככל שהסיוע יינתן בצורה מותאמת יותר וכמובן מוקדם ומהר ככל האפשר כך יגדלו הסיכויים שאכן אפשר יהיה להתגבר על המקרה ולהמשיך הלאה בחיים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: