נזקי עישון לשיניים שכדאי מאוד להיות מודעים אליהם

תוכן עניינים

בשנת 2023, אין ספק שישנה מודעות עולמית גדולה לנזקים השונים שעישון קבוע של טבק ומוצריו יכולים לגרום לנו. בסופו של דבר, כיום אנשים יודעים שעישון סיגריות הוא גורם מרכזי להופעה של מחלות לב רבות, כמו כן, ישנה מודעות גדולה על הקשר בין עישון סיגריות לבין התפתחות של סרטן הריאות, ועוד נזקים רבים שאנשים כבר יודעים שהסיגריות והעישון גורמים אליהם. אולם, הרבה אנשים לא יודעים, אבל עישון של סיגריות, טבק, ושל מוצרי טבק שונים, הוא כזה שעלול להוביל גם לנזקי שיניים שונים. בשורות הקרובות, ריכזנו לכם מידע נוסף על נזקי עישון לשיניים.

מבוא לנזקי עישון לשיניים

כיום, בעולמות הרפואה כבר מדברים רבות על הנזקים השונים שעישון מביא לשיניים שלנו. עישון של טבק ומוצריו, נחשב כיום לאחד הגורמים המובילים ביותר להופעה של מחלות שיניים רבות, והוא גם גורם מוביל שעלול להוביל אנשים רבים למעבר של טיפולים שיניים קשים, זאת לדוגמת – השתלת שיניים, הרמת סינוס, יישור שיניים מהיר, ועוד טיפולים כיוצא בזאת. אז מה הם בעצם הנזקים השונים של עישון לשיניים שלנו?

פגיעה בפיגמנט הצבע בשיניים

אם אתם חולמים על גוון לבן בוהק לחיוך מושלם, כנראה שעישון זו לא הדרך להגיע לזה. אחת התופעות המוכרות ביותר אצל מעשנים – עישון של סיגריות מביא לצביעה של השיניים בצבע צהוב. בשלב מסוים, נהיה קשה מאוד להוריד את הצבע שנוצר על גבי השיניים שלכם.

מחלות חניכיים

מחלת חניכיים הנקראית גם בשם פריודונטיטיס מובילה למחלה זיהומית, שנוצרת לא מעט פעמים בשל עישון אינטנסיבי. לאורך הזמן, נוצרת בחניכיים דלקת כתוצאה מנוכחות גבוהה של חיידקים מזיקים. מה שקורה בעצם הוא שהדלקת גורמת לתהליך הנקרא ספיגת עצם מסביב לשיניים וזה בעצם פוגע בשיניים. תסמינים של הדלקת כוללים בין השאר נפיחות, דימום בזמן שמצחצחים את השיניים ריח רע מאוד מהפה ועוד. העניין הוא שלא תמיד המעשן ירגיש שמתפתחת אצלו דלקת ולכן אם אתם מעשנים באופן קבוע, יש חשיבות גבוהה לכך שתגיעו לרופא השיניים אחת למספר חודשים לביקורת קבועה.

היחלשות ואובדן של מספר שיניים בגלל עישון

מחקרים רבים כיום כבר מצביעים על כך שיש קשר ישיר בין עישון לבין איבוד של שיניים. בנוסף, גם במקרים שבהם אנשים לא מאבדים שיניים, הם עלולים לחוות היחלשות גדולה של השיניים.

סרטן הפה

כיום, בעולם הרפואי יודעים להצביע על כך שעישון מוביל בשלב מסוים להתפתחות של תאים סרטניים בחלל הפה.

לסיכום, עישון גורם לא רק לנזקים בשיניים, אלא להמון נזקים בריאותיים אחרים. עישון לטווח הרחוק עלול להוביל להיווצרות סוגים שונים של סרטן, להיווצרותן של מחלות לב וכלי דם, אין אונות, פגיעה במערכת הנשימה, פגיעה במערכת הראייה, הקטנת מאגרים של ויטמינים ומינרלים בגוף שלנו ועוד.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: