סימנים המעידים על מחלת לב?

תוכן עניינים

החל מבעיות שונות בחיי המין, וחלה בעייפות כרונית המלווה בהופעה של סחרחורות – כל אלה יכולים למעשה להעיד על כך שאנחנו נמצאים בקבוצת סיכון לחלות באיזה מחלת לב שונה. מחלות לב, יכולות להיות מאוד לא נעימות עבור האדם וסביבתו של מי שסובל מהן, ובהינתן מספר סממני אזהרה, ניתן אפילו למנוע בזמן את ההופעה של מחלות הלב השונות. איזה סימנים יכולים להוות תמרור אזהרה רציני? אילו סממנים ייאלצו אותנו ללכת ולגשת לטיפול רפואי דחוף? תשובות לכל השאלות הללו ועוד, בשורות הבאות שמובאות כן לפניכם.

מבוא למחלות לב

 מחלות הלב השונות מהוות כיום את אחד מגורמי התמותה המשמעותיים והרציניים ביותר במדינת ישראל. שגרת החיים אליה אנחנו רגילים, שגרת חיים אשר מאופיינת בלחץ רב, דחף בלתי נגמר לעשייה, וכיוצא בזאת – היא שגרת חיים אשר מאפיינת את כל מי שחיי באחת ממדינות העולם המערבי כיום, ובעצם מדובר על שגרת חיים אשר תורמת במהותה להופעה של מחלות לב שונות. אנשים רבים שעבורם בריאות מהווה ערך עליון – מעוניינים כיום למנוע תרופה למכה ולנסות להקדים את הופעת מחלות הלב השונות. כיום, אנחנו יכולים לראות שורה ארוכה של בני אדם בעולם, שסובלים ממחלת לב אשר מתפתחת אצלם בגוף – ללא כל ידיעה או הבחנה כי הם נושאים עמם מחלת לב. במקרים כאלה, מחלת הלב אינה מטופלת בזמן, וההשלכות הרפואיות שלה עשויות להיות חמורות הרבה יותר. זו בדיוק הסיבה, לכך שישנה חשיבות להכרת הסממנים המעידים על הופעה של מחלת לב – דבר שיפורט בשורות הבאות.

סממנים המעידים על כך שייתכן כי אתם מחזיקים במחלת לב

  • הפסקה של הנשימה בשינה
  • נקודות כהות מתחת ציפורניים
  • סחרחורות
  • אחיזה חלשה
  • בעיות בחיי המין
  • דלקת חניכיים
  • שינויים בצבע העור

במידה ואתם שמים לב שאחד או יותר מהסימנים הללו מופיע, ו/או יש לכם רקע גנטי של מחלות לב במשפחה, כדאי לגשת כמה שיותר מהר לקרדיולוג שיאבחן אתכם, ישלח אתכם לבדיקות המתאימות וכך בעצם תוכלו להבין מה בדיוק הבעיה ואיך לטפל בה.

 

טיפים חשובים שיסייעו לכם להפחית את הסיכון לחלות במחלת לב ולשמור על הלב שלכם

  1. בצעו פעילות גופנית אירובית באופן קבוע המותאמת ליכולות הפיזיות שלכם
  2. אכלו בריא הרבו באכילת ירקות, פירות, אוכל עשיר בסיבים תזונתיים והמעיטו באכילת מזונות ריקים, פחמימות, מזונות עתירים בסוכרים, שומני טראנס, מלחים ברמה גבוהה, אלה מכבידים על כל מערכות הגוף כולל מערכת הלב וכלי הדם.
  3. הקפידו לבצע בדיקות דם אחת לכמה חודשים ולהיות במעקב, לא משנה באיזה גיל אתם.
  4. שנו כמו שצריך מספיק שעות ונסו להימנע מלהיות בלחצים וסטרס ברמה גבוהה.
  5. תעשו דברים שאתם אוהבים לעשות, הירגעו, פתחו את הלב שלכם.
  6. הימנעו מעישון ושתיית משקאות המכילים אלכוהול.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: