חיזוק מבנים – תהליך שאסור לזלזל בו

תוכן עניינים

מדינת ישראל ללא ספק נמצאת בבעיה חמורה, אשר עשויה להוות אסון גדול במידה שלא יטפלו בה. אנחנו כמובן מדברים על העובדה שבמדינת ישראל ישנם עשרות אלפי מבנים אשר נמצאים במצב בלתי תקין, וכי מדובר על מבנים שחייבים לבצע חיזוק של המבנה כמה שיותר מהר, כדי למנוע את האסון הבא. חיזוק מבנים הוא ללא ספק הליך חשוב מאין כמותו, שלא מדובר עליו למרבה הצער מספיק, וניכר שמרבית האוכלוסייה לא מכירה ויודעת את הבעייתיות והחשיבות שבדבר. בדיוק בשביל זה, על מנת להעלות את המודעות של אזרחי מדינת ישראל לחיזוק מבנים והחשיבות שבדבר, ריכזנו את השורות הבאות.

איך יודעים שמבנה זקוק לחיזוק?

לאורך כל חייו של המבנה, הוא עובר דברים כאלה ואחרים שפוגעים בחוזק ובאיכות שלו כמבנה. הבעיה הגדולה שקיימת, היא שבגלל חוסר של תשומת לב, ובעיקר בגלל חוסר של ידע בנושא, מרב האנשים פשוט מתעלמים מסימנים מאוד גדולים שמעידים על חוזקו של המבנה. כאשר המבנה שלכם הוא בן שלושים שנים או יותר, מנקודה זו עלינו לשים לב ולהיות ביקורתיים לכל שינוי שחל במבנה, כזה שיכול להעיד על כך שמדובר על מבנה לא תקין שצריך חיזוק. מידע נוסף על סימנים שמעידים על צורך בחיזוק המבנה, תוכלו למצוא תחת כתובת האינטרנט הבאה – frp.co.il.

כיצד הליך חיזוק המבנה נראה?

הליך לחיזוק יסודות המבנה, מתחיל כאמור מבדיקה של מהנדס בניין מקצועי, כזה שיכול להצביע על פגמים ופערים בשלב הבניין הקיים. המהנדס, עושה בדיקה יסודית לבניין, כזו שתפקידה לאתר פגמים או סממנים הנדסיים שמעידים על היחלשות של המבנה עצמו. בהתאם להחלטת המהנדס, מגבשים תוכנית אסטרטגית לחיזוק הבניין, כזו שתפתור את הבעיות המצויות במצב הנוכחי של המבנה. המהנדס לוקח בחשבון את כל מה שצריך לעשות במטרה שהמבנה יהיה חזק ויציב.

מה החשיבות של חיזוק מבנים?

למעשה, לחיזוק מבנים יש חשיבות אדירה וזאת משום שאנחנו לא רוצים אפילו לדמיין מצב שבו משהו חס וחלילה קורה וגורם לנזק לא ברכוש ולא בנפש. לכן, אם אתם שמים לאיזה שהוא סימן המעיד על כך שהמבנה רעוע או שיש בעיה ביסודות המבנה, זה הזמן לקרוא לחברה מקצועית המתמחה בחיזוק מבנים ולא לזלזל בכך. תוך כדי תהליך התכנון של חיזוק, ניתן לשלב עבודות נוספות שיכולות למעשה לשפר את הנראות של המבנה וצד אחד והבטיחות שלו מצד שני. אם נוצר מצב שהמבנה בו אתם עובדים או מתגוררים הוגדר על ידי העירייה או הרשות המקומית בתור מבנה מסוכן, עליכם לקרוא למהנדס כמה שיותר מהר ובעצם לדאוג שהעניין יוסדר בדחיפות. רק אחרי שיסירו את הצו, המבנה יחזור כביכול לכשירות וייחשב למבנה בטיחותי, חזק ויציבה מכל הבחינות.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: