רכישת דירה – מה צריך לדעת

תוכן עניינים

במהלך חייו של אדם, יש לא מעט החלטות רציניות אותן הוא צריך או לעתים אף בוחר לקחת. פעם מדובר בהחלטה או בבחירה איפה לשרת בצבא, פעם שניה מה ללמוד, פעם שלישית אם מי להתחתן, פעם רביעית כמה ילדים להביא לעולם ובפעם החמישית החלטה גורלית וחשובה במיוחד, איפה לרכוש דירה. רכישת דירה היא החלטה חשובה שמשפיעה ללא כל ספק על המשך החיים שלנו, בין אם מדובר על רכישת דירה לצורכי השקעה בלבד- השפעה פיננסית מהותית, ובין אם דירה למגורים- השפעה על איכות חיינו, חיי ילדינו וגם שוב, החלטה שתשפיע על הצד הכלכלי של התמונה. לכן, בחרנו להעניק לכם כמה טיפים חשובים שמומלץ לשים עליהם דגש.

 

בעלי מקצוע שכדאי להכניס לתמונה

רק, אבל רק אחרי שביצעתם סקר שוק על תחום הנדל“ן, הבנתם כמה הון עצמי יש לכם וכמה הלוואה תיקחו מהבנק למשכנתא, רק אחרי שהגדרתם את גודל הדירה, האזור ובדקתם שהעסק אכן כדאית וכי הנכסים שבאים בחשבון הינם תקפים על פי חוק, כדאי לפנות לכמה בעלי מקצוע. בעלי מקצוע אלה, יבדקו את מצבה של הדירה, הן באופן כללי, ובטח ובטח אם מדובר בדירת יד שנייה או שלישית. בין בעלי מקצוע אלה הינם בדק בית (חברה או איש מקצוע), בודק חשמל, אינסטלטור שהוא גם מומחה לאיתור נזילות, אדריכל ו/או מעצבת פנים (במידה ותרצו לשנות/לשפץ את הדירה) וכמובן לא נשכח את בעלי המקצוע בתחום הייעוץ. לפני שרוכשים דירה, כדאי ואף מומלץ לבחור ביועץ משכנתאות שילווה ויכווין אתכם בהיבט של לקיחת המשכנתא, עורך דין המתמחה בתחום, מתווך מקצועי ואם יש צורך גם יועץ פיננסי. אמנם כל בעלי המקצוע והיועצים הללו גובים לא מעט כסף, אבל שמסתכלים על הסכום הכללי שאנחנו משלמים על דירה, סכום של מליון, שני מיליון ויותר, זה באמת מתגמד ויחסוך לכם המון כאבי ראש.

 

טיימינג בנדל“ן זה הכל

לא פעם אנחנו שומעים על עסקאות שנופלות מכל מיני סיבות כאלה או אחרות. אחת מהן זה טיימינג, כדאי מאוד להיות ערים לשוק הנדל“ן ולחפש הזדמנויות מתאימות. אם אתם יכולים לעשות לעצמכם טובה ולהירשם לאיזה מגזין נדל“ן חריף עם כתבות חדשותיות מעניינות וענייניות, מה טוב. בנוסף, חשוב מאוד לסקור היטב את האזור או האזורים שבהם אתם רוצים לרכוש דירה, לחשוב קדימה ולא רק על הכאן ועכשיו, לדבר עם משפחות שעברו לאזור ורכשו דירה לאחרונה, או מתכוונות לרכוש.

 

ועוד כמה טיפים חשובים לפני שקונים דירה

  1. בדקו את האזור מבחינת גנים בתי ספר חיי קהילה וחוגים
  2. שימו דגש על בדיקת הנכס מבחינה חוקית
  3. קחו בחשבון בתקציב שלכם גם שינויים בדירה שתתאים לצרכים שלכם
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: