תמיד תהיתם איך לוקחים משכנתא? הגעתם אל הכתבה הנכונה 

תוכן עניינים

עבור אנשים רבים, החלום לרכוש דירה אינו אפשרי מבלי לקחת משכנתא, אם כי עבור חלק מהאנשים אותו תהליך יכול להיות סיוט מתמשך שכולל חתימה על טפסים רבים והתמודדות עם בירוקרטיה רבה. ובכן, בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. במהלך כתבה זו, החלטנו לשפוך אור על כל הנושא של תהליך לקיחת המשכנתא ולהסביר לכם בפשטות ובצורה נגישה איך לוקחים משכנתא בצורה הנכונה. 

 

לפני הכל הנה דברים שכדאי לדעת

  • אחוז מימון – אחוז מימון הוא בעצם השיעור של המשכנתא שאתם מבקשים ללוות כנגזרת של מחיר הבית הכולל. כלומר, מדובר על כמותה אחוזים ממחיר הנכס שתבקשו מהבנק לממן עבור רכישת הדירה. כמו כן, חשוב מאוד להדגיש כי בנק ישראל החליט כי בנקים יוכלו לממן עד כ-75% ממחיר הדירה כאשר מדובר על נכס ראשון. אולם, במקרים בהם מדובר על מחיר למשתכן, תוכלו לקבל מימון של גם עד 95% משווי הדירה.

  • אחוז ההכנסה הפנויה  – לפני שאתם תוהים איך לוקחים משכנתא, כדאי מאוד לדעת כי טרם לקיחת הלוואת משכנתא הבנק מחשב מה שיעור ההחזר החודשי שאתם תוכלו לעמוד בו כחלק מההכנסה הפנויה שלכם. ההכנסה הפנויה היא בעצם סכום המשכורת שלכם או לחילופין, סכום המשכורת שלכם יחד עם בן הזוג במידה וישנו כאשר מתייחסים לאותו סכום נטו, פחות הוצאות שוטפות כדוגמת שכר דירה, הלוואות וכדומה. 

 

אז איך לוקחים משכנתא שמתאימה לכם?

על מנת להבין איך לוקחים משכנתא שמתאימה לכם על פי תנאיה, תמיד יהיה כדאי לשכור את שירותיו של יועץ משכנתא מוסמך שכן, עיקר תפקידו של יועץ מסוג זה הוא לבחון את תנאי העסקה שלכם ובכך בעצם להתאים לכם עסקה שתתאים להכנסות ולאורח החיים שלכם על מנת שתוכלו לעמוד במשכנתא שלכם ולא "להיחנק" תחת עומס ההחזרים. כדי למצוא את היועץ הנכון ביותר עבורכם, תמיד יהיה כדאי להיפגש עם מספר יועצים לפגישה ראשונית שאינה מחייבת על מנת שתוכלו להבין מהו הרושם הראשוני שעולה לכם בעת האינטראקציה הראשונית עם כל אחד מהם. 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: