קניית קרקע

תוכן עניינים

עם הזמן מתעוררות ברחבי ישראל מדי פעם הזדמנויות כאלה ואחרות לקנות קרקעות במחירים טובים ומשתלמים ולהקים עליהם פרויקטים של נדל"ן, בין אם למגורים, לתעשייה, למסחר או לפנאי ובילוי. לפני שמקבלים את ההחלטה על קניית קרקע יש לא מעט מחשבות ובחירות שצריך לבצע וכמובן לוודא שקיים בצורה זמינה ונזילה ההון הדרוש לשם כך. קרקעות אינן עניין זול וכמובן שהמחיר משתנה לפי המיקום המדויק של הקרקע, הקרבה שלה לקבלת אישורים לבנייה וגודל החלקה. יש לא מעט משקיעים שיש ברשותם את ההון הדרוש לשם קנייה של קרקע ועוקבים אחר הזדמנויות שצצות עם הזמן. הם גם יודעים עם אילו אנשי מקצוע צריך לעבוד לשם כך.

 

איך מתעניינים בתחום של קניית קרקע?

מי שיש ברשותו את ההון הדרוש לצורך קניית קרקע יתכן וכבר מכיר את התחום ובקיא בו ברמה זו או אחרת. חברות יזמות עוסקות בהפשרת קרקעות ובהתוויית הייעוד שלהן, בדיוק כפי שקורה למשל בפרויקט של הרובע הצפוני הרצליה. מדובר בקרקע שלאחרונה קיבלה את כל האישורים לבנייה ומתבצע בה תהליך של גיוס משקיעים על מנת להקים פרויקט מגורים ייחודי ברמה גבוהה, כזה שמתאים לסביבה עצמה ולאוכלוסייה שמקפידה על איכות גבוהה ויוקרה. לשם פרויקט זה היה צורך בסכומים גבוהים במיוחד לגיוס ועם הזמן מצאו את המשקיעים הנכונים והמתאימים, אלה שיש ברשותם את הסכומים הדרושים.

 

הנושא של קניית קרקעות בישראל

כאמור וכמו שידוע היטב – ישראל היא מדינה קטנה וקשה מאד למצוא בה קרקעות פנויות שאין בהן שימוש. יש גם צורך רב בשמירה על חלק מהקרקעות ללא שימוש על מנת לפתח אזורים פתוחים לרווחתו והנאתו של הציבור ולכן לא כל קרקע פנויה יכולה להתאים לפרויקטים שאפתניים. מכאן שכאשר קרקע כזאת מאותרת חשוב מאד לפעול ולהבין איך אפשר לעשות בה שימוש ואיזה סוג של פרויקט אפשר להקים עליה. בהרצליה אכן עומד לקום פרויקט מיוחד שגם המשקיעים המנוסים ממתינים בקוצר רוח לראות ולחוות לא רק את הרווח שלהם אלא את ההשקעה נבנית לנגד עיניהם.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: